Badanie jakości powietrza od pewnego czasu przestało być już ekstrawagancją, na którą mogły sobie pozwolić tylko największe miasta. Coraz więcej gmin pozyskuje środki z UE i zakupuje własne drony z czujnikami oraz inwestuje w szkolenie kadry, są też tacy którzy posiadają już drona, ale nie ma kto nim latać (np. pracownik nie czuje się komfortowo z aparaturą w ręku, latając nad dachami prywatnych domów sprzętem za kilkadziesiąt tysięcy), a są i tacy których nie stać na zakup sprzętu ale mają jakiś niewielki budżet na monitorowanie tego co leci z kominów.
Dla każdej z tych sytuacji Tornado ma rozwiązanie. Nie jedno tylko wiele, szytych na miarę i skrojonych na potrzeby i możliwości każdego zainteresowanego – my też tu żyjemy i nam również zależy na jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy.
Dostarczenie drona z pełnym wyposażeniem do badania jakości powietrza to usługa, która proponujemy wszystkim tym, którzy chcą monitorować kominy domostw systematycznie i z dużą częstotliwością. Takie podejście gwarantuje szybkie sukcesy w postaci wyłapania tych, którzy nie rozumieją, że palenie śmieciami lub kiepskiej jakości paliwem jest niedopuszczalne, a gmina dba o to czym oddychają jej mieszkańcy.
Wraz z dronem dostarczamy także usługę szkolenia dla pracowników urzędu. Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa kwalifikacji z wpisanymi uprawnieniami operatora drona UAVO VLOS MTOM 25kg. Takie uprawnienia umożliwiają wykonywanie lotów w zasięgu wzroku maszynami o wadze startowej do 25kg.
Dla tych, którzy nie czują się pewnie w lotach dronem nad dachami zabudowań (odpowiedzialność jest ogromna bo sama maszyna kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych, a uszkodzenie dachu może skutkować szkodami o wiele większymi) oferujemy usługę pilotowania. Nasz operator (z wieloletnim doświadczeniem) może latać samodzielnie – wtedy asysta pracownika urzędu ogranicza się tylko do monitorowania wyników badań, lub może latać w układzie master – slave[1] (nauczyciel – uczeń). Takie rozwiązanie pozwala pracownikowi urzędu obyć się z dronem, a ewentualne korekty w locie urządzenia są dokonywane przez naszego operatora z jednoczesnym poinformowaniem co poszło nie tam (nauka przez praktykę: „Powiedz a zapomnę pokaż a zapamiętam pozwól wziąć udział a zrozumiem” Konfucjusz).
Ostatnią formą współpracy jest wykonanie pełnego zlecenia przez naszych operatorów przy użyciu najnowszego sprzętu do pomiarów dostarczanego przez firmę SoftBlue. Mając możliwość doświadczalnego sprawdzenia różnych systemów dostępnych na rynku, ten wybór jest podyktowany najlepszą jakością oraz rzetelnymi wynikami dostępnymi online w chwili wykonywania pomiarów. Sama konstrukcja czujnika umożliwia nam jego rekonfigurację w miarę potrzeb zgłaszanych przez zainteresowane podmioty. Sam czujnik dodatkowo jest co najmniej raz w roku kalibrowany w laboratorium producenta, a jego podzespoły w postaci pojedynczych sensorów są w razie potrzeby wymieniane na nowe.
W ten sposób każda gmina, bez względu na zasobność budżetu, może sobie pozwolić na badanie jakości powietrza i sprawne eliminowanie ze społeczności trucicieli.
Chcesz wiedzieć więcej o czujniku oraz poznać parametry
techniczne drona pod którego jest podwieszony, pobierz naszą broszurę.
[1] Funkcja „master-slave” działa tylko z wybranymi modelami dronów. Szczegóły można uzyskać poprzez kontakt z naszym działem technicznym